Jūrmalā startējis Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Šodien oficiāli tiek atklāts Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, kas līdz 20. septembrim norisināsies Majoru pludmalē, Jūrmalā. Šis ir lielākais un nozīmīgākais šī gada pludmales volejbola turnīrs pasaulē, kas vienuviet pulcēs visus labākos Eiropas pludmales volejbola vīru un sieviešu duetus, ieskaitot pašmāju pludmales volejbola zvaigznes.

Turnīrs pulcēs labākos Eiropas pludmales volejbola vīru duetus no 17 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm. Latviju šajā nozīmīgajā turnīrā pārstāvēs visi labākie pludmales volejbolisti. Vīru konkurencē redzēsim gan Mārtiņu Pļaviņu / Edgaru Toču un Aleksandru Samoilovu / Jāni Šmēdiņu, savukārt sieviešu konkurencē mūs iepriecinās Tīna Graudiņa / Anastasija Kravčenoka. Bez pašmāju zvaigznēm redzēsim arī spožākās Eiropas pludmales volejbola zvaigznes, ieskaitot pasaules ranga līderus no Norvēģijas Adreru Molu un Kristiānu Sorumu, pasaules čempionus no Krievijas Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, olimpisko čempioni Lauru Ludvigu, kas spēlēs vienā pārī ar Margaretu Kozuhu un daudzus citus spēcīgus pludmales volejbola duetus.

“Esam pagodināti jau septīto gadu pēc kārtas Jūrmalas smiltīs uzņemt augsta līmeņa pludmales volejbola notikumu. Lielais Eiropas līmeņa volejbols Jūrmalā iesākās 2014. gadā ar CEV Satelīta turnīru un šogad, pandēmijas apstākļos, tieši Jūrmalā notiek 2020. gada vērienīgākais turnīrs pludmales volejbolā pasaules mērogā. Pludmales volejbols mūsu pilsētai likumsakarīgi vienmēr ir bijis viens no prioritārajiem sporta veidiem. Pirms aptuveni 30 gadiem te notika pats pirmais Latvijas pludmales volejbola turnīrs, kurā uzvarēja jūrmalnieks Genādijs Samoilovs. Gadu gaitā viņš Jūrmalas smiltīs ir trenējis un izaudzinājis vienus no labākajiem pludmales volejbolistiem Eiropā un pasaulē, arī mūsu jūrmalniekus," stāsta Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, "novēlu visiem lielisku nedēļu, labus panākumus un veiksmīgu sniegumu sportistiem," turpina G. Truksnis.

“Pirmkārt, gribu apsveikt ar kārtējiem pludmales volejbola svētkiem Latvijā. Jūrmala šobrīd ir kļuvusi par Eiropas pludmales volejbola centru. Jau otro reizi, pateicoties Jūrmalas pilsētas domei, Latvijas volejbola federācijas uzņēmībai, mēs atkal esam šeit, visi kopā. Eiropas volejbola konfederācija (CEV) ir izstrādājusi ļoti striktas vadlīnijas, kas ir pat striktākas par tām, kas ir katrā valstī. Ir mainīts arī spēles protokols – spēlētāji nesasveicinās, ir vairāki koridori, lai spēlētāji nesatiktos. Es vēlreiz vēlos pateikt, ka tas ir ļoti liels darbs, ko šeit veic katrs – gan brīvprātīgie, gan visi organizatori. Vēlos aicināt visus ievērot šos nosacījumus un ceram, ka mēs arī sacensības pabeigsim pozitīvā gaisotnē,“ Eiropas volejbola konfederācijas viceprezidents Māris Pēkalis.

“Mūsu kā organizatoru galvenais pienākums ir darīt visu iespējamo, lai šāds, valstij tik nozīmīgs pasākums, norisinātos iespējami drošākā vidē. Šī iemesla dēļ aicinām arī turnīra apmeklētājus būt apzinīgiem un ievērot pašaizsardzības un drošības noteikumus – fizisko distancēšanos, kā arī izmantot sejas maskas un dezinficēt rokas. Šī turnīra novitāte ir fanu zona, kurā spēles būs iespējams vērot arī tiem pludmales volejbola līdzjutējiem, kuriem nebūs iespēja iegādāties biļetes. Ņemot vērā, ka čempionāts notiek septembra otrā pusē, tad vēl viens jauninājums būs apgaismojums vakara spēlēm – būs lieli prožektori un, iespējams, kāds gaismas šovs. Šīs būs efekts, ko mēs centīsimies izmantot. Laipni aicinām visus apmeklēt turnīru.” stāsta turnīra direktors Kaspars Timermanis.

Biļetes uz čempionātu ir iespējams iegādāties platformā bezrindas.lv. Uz brīvdienu spēlēm biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas turnīra norises vietā. Ikviens interesents ir aicināts savlaicīgi iegādāties biļetes, jo vietu skaits centrālajā laukumā ir ierobežots. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, visām spēlēm tiks nodrošināta video translācija, kas būs pieejama vairākās platformās – CEV EuroVoley.tv, LMT straume, TVNET, Skaties.lv. Šis ir pirmais turnīrs pasaulē, kas notiek sešas dienas un vienlaicīgi notiks spēles uz četriem laukumiem un katru spēli būs iespējams vērot tiešajā translācijā.

KONTAKTINFORMĀCIJA MEDIJIEM
Latvijas Volejbola federācijas
sabiedrisko attiecību konsultante
Ksenija Mirošņika
+371 28327243
ksenija.mirosnika@ogilvy.lv
Rīga, Latvija

Uz jaunumu sarakstu