Šonedēļ Jūrmalā norit Pasaules kausa posms pludmales volejbolā

21. AUGUSTS 2019
PRESES RELĪZE

Publicitates foto.jpg

No 22. līdz 25. augustam Jūrmalā notiks vēl nebijis turnīrs – Pasaules kausa posms pludmales volejbolā, kas vienlaikus būs arī 3 zvaigžņu turnīrs, kurā pludmales volejbolisti cīnīsies par svarīgiem ranga punktiem, lai kvalificētos Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Latviju šajā turnīrā pārstāves vairāki pāri, tai skaitā arī mūsu vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Turnīrā savu dalību ir pieteicis arī bijušais NBA spēlētājs ar latviešu saknēm Čeiss Badingers kopā ar savu pārinieku Keisiju Patersonu. Pasaules kausa posmā piedalīsies arī pludmales volejbolisti no Brazīlijas, Amerikas, Kanādas, Jaunzēlandes, Japānas un vairākām Eiropas valstīm.

“Šajā turnīrā ikviens pāris ir sīvs sāncensis, un tāpēc mūsu uzdevums ir parādīt katrā spēlē labāko sniegumu. Domāju, ka amerikāņu, beļģu, vāciešu un šveiciešu pāri liks pacīnīties sīvāk. Visi pāri regulāri spēlē četru vai piecu zvaigžņu turnīros, līdz ar to tā noteikti nebūs viegla cīņa šajās dienās. Mēs ar Sašu centīsimies noskaņoties un parādīt labāko, ko spējam,” stāsta Latvijas pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš.

“Pēc Eiropas Čempionāta pludmales volejbolā, visi ārzemnieki, kuri atbrauc pie mums, ir patīkami pārsteigti par mūsu smiltīm, dabu un atmosfēru. Arī šodien mums bija treniņš ar amerikāņu pāri, un viņi atzina, ka jūtas šeit labi un ir iecienījuši mūsu pludmali,” saka viens no turnīra galvenajiem favorītiem Aleksandrs Samoilovs.

“Vēlos pateikt lielu paldies Latvijas Volejbola federācijai un Jūrmalas pilsētai par šo lielo un nozīmīgo notikumu Pasaules volejbola mērogā. Atskatoties uz pēdējo gadu rezultātiem, Latvijas spēlētāji ir izcīnījuši vairākas uzvaras turnīros, arī pagājušo nedēļ Maskavā, tāpēc Latvijas vārds ir pazīstams visā pasaulē,” stāsta Starptautiskās Volejbola federācijas tehniskais delegāts Laos Lukas.

“Mums ir liels prieks, ka jau rītdien satiekamies jaunuzceltajā stadionā un tuvākās četras dienas šeit Jūrmalā būs volejbola svētki. Šis ir pirmais turnīrs, ko mēs rīkojam sadarbībā ar Starptautisko Volejbola federāciju, jo iepriekš vienmēr sadarbojāmies Eiropas līmenī. Līdz ar to šobrīd mums ir jauna pieredze un sadarbība. Varu apgalvot, ka tuvākajās dienās noteikti redzēsim augstākās klases volejbolu,” stāsta Latvijas Volejbola federācijas valdes loceklis Andris Blaka.

“Jūrmalā mēs tiekamies jau sesto gadu, un nav noslēpums, ka pludmales volejbols Jūrmalas pilsētai ir prioritārais sporta veids. Šobrīd esam jauna - pasaules sliekšņa – priekšā, pateicoties mūsu sportistu panākumiem un veiksmīgai turnīru organizēšanai. Mēs, kā Jūrmalas pilsēta, turpināsim atbalstīt pludmales volejbolu un esam lepni, ka mūsu vārds izskan pasaulē,” stāsta Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe.

“Rītdien Pasaules kausa posms sāksies ar kvalifikācijas turnīru. Piektdien no rīta noritēs pamatturnīrs, sestdien “play-off” spēles un svētdien izšķirošie fināli. Drīkstam atklāt arī noslēpumu par fināla dienu - svētdien, starp pusfināliem un spēli par bronzas godalgām, būs sava veida šova - izklaides spēle ar Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku, kuras sacentīsies ar kādu no ziemas sporta veida ļoti pazīstamiem pārstāvjiem,” informē Latvijas volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermans.

Turnīrs Jūrmalā norisināsies 4 dienas no 22. līdz 25. augustam. 
Biļetes uz turnīru iespējams iegādāties www.beachvolley.jurmala.lv
Vairāk informācijas par turnīru: www.beachvolley.jurmala.lv un http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/.

Par Pasaules kausa posmu pludmales volejbolā:
Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā, kas no 22. līdz 25. augustam norisināsies Jūrmalā, Majoru pludmalē Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot pludmales volejbola zvaigznes ne tikai no Eiropas, bet arī no visas pasaules. Pludmales volejbolisti turnīrā cīnīsies par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā. Pludmales volejbolistiem joprojām notiek punktu krāšana, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpēc paredzams, ka Jūrmalā ieradīsies visi vadošie pasaules pludmales volejbola dueti, jo šī turnīra uzvarētāji saņems ne tikai 10 000 dolāru laimestu, bet arī iegūs 600 ranga punktus.

Papildu informācija:
Ksenija Mirošņika
Latvijas Volejbola federācijas sabiedrisko attiecību konsultante
+371 28327243
ksenija.mirosnika@ogilvy.lv
 
Lelde Blumberga
Latvijas Volejbola federācija
+ 371 27791066
lelde@volejbols.lv 

 

VISI JAUNUMI