Aleksandrs Samoilovs/ Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/ Mihails Samoilovs izcīna iespēju pārstāvēt Latviju Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/ Jānis Šmēdiņš kvalifikācijas spēlēs par dalību Latviju Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā, kas noritēja no  27. līdz 28. aprīlim, uzvarēja un izcīnīja pirmo kārtas numuru. Tāpat sev vietu garantēja arī Mārtiņš Pļaviņš/ Mihails Samoilovs, izcīnot otro kārtas numuru.  

“Ir patiess prieks, ka parādījām pārliecinošu un stabilu spēli, izcīnot pirmo kārtas numuru. Jūrmalas turnīrs mums ir vissvarīgākais – šis ir mājas turnīrs savu skatītāju un atbalstītāju priekšā. Pēdējos divus gadus turnīra norises dienās laiks nav bijis iepriecinošs, tāpēc jūnijā cerēsim uz labiem laikapstākļiem, ka saule spīdēs, un varēsim priecēt skatītājus ar aizraujošu spēli un, protams, uzvarām,” stāsta Aleksandrs Samoilovs.  

Atlases turnīrs norisinājās divas dienas. Izšķirošajā spēlē par pirmo vietu un iespēju spēlēt Pasaules tūres posma pamatturnīrā A. Samoilovs/ Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21-14; 21-12) uzvarēja Pļaviņu/ M. Samoilovu. Šīs spēles zaudētāji attiecīgi izcīnīja otro Latvijai piešķirto Wild Card, ar kuru varēs startēt kvalifikācijas sacensībās. Ja kāda no iepriekš minētajām komandām pati ar reitinga punktiem būs izcīnījusi vietu attiecīgajā turnīrā, tad iespēju izmantot Wild Card  tiks sniegta komandai, kas atlases turnīrā izcīnījusi nākamo vietu.    

Par 3. vietu atlases turnīrā cīnījās Edgars Točs un Olivers Bulgačs pret Kristianu Fokerotu un Gustavu Auziņu. Šajā spēlē ar rezultātu 2-0 (21-16; 21-18) laurus plūca Točs/ Bulgačs, līdz ar to izcīnot trešo kārtas numuru kvalifikācijai “Challenge” Jūrmalā, pretiniekus atstājot 4. vietā.    

Kopā atlases turnīrā piedalījās 8 komandas. 5.-6. vietā ierindojas Arnis Reliņš/ Rinalds Aišpurs un Ardis Daniels Bedrītis/ Artūrs Rinkevičs. 7. vietā – Dāvis Teteris/ Rūdolfs Stankevičs, 8. vieta – Sandis Bērziņš/ Markuss Graudiņš.    

Savukārt spēles par vēl divu sieviešu duetu tiesībām piedalīties Pasaules tūres posmā notiks no 12. līdz 13. maijam. Pludmales volejbola pasaules līmeņa turnīrs "Beach Pro Tour Challenge Jūrmala" norisināsies no 15. līdz 18. jūnijam Jūrmalā. Pilnais dalībnieku saraksts pamatturnīram un kvalifikācijai tiks publicēts 18. maijā, tomēr pilnīga skaidrība par Latvijas komandu skaitu turnīrā būs vien 14. jūnijā, kad visas komandas būs ieradušās turnīra norises vietā.  

"Beach Pro Tour" turnīri jau otro sezonu norisinās visā pasaulē un viens no tiem notiek Jūrmalā. Pamatturnīros sieviešu un vīriešu konkurencē piedalīsies 24 labākie pāri no visas pasaules, kvalifikācijā – 32. Latvija iekļauta kalendārā kā "Challenge" sacensību norises vieta. Šis sacensību formāts nodrošina Latvijas komandām lielāku iespēju cīnīties par medaļām un ļauj skatītājiem redzēt gan pašmāju, gan pasaules labākos pārus tepat Latvijā. Biļetes uz atsevišķām dienām, nedēļas nogali vai visām spēlēm četru dienu garumā var iegādāties bezrindas.lv. Tuvojoties turnīram biļešu cenas pieaugs, tāpēc organizatori aicina tās iegādāties savlaicīgi.  

Pasaules tūres posma pludmales volejbolā norisi atbalsta Jūrmalas pilsēta, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Magnetic Latvia un Latvia.travel, “Olybet sport bar”, “Venden”, “SIXT”, kā arī “TVNET”, portāls “jauns.lv”, “tv3.lv” un “TV6”.    

Par turpmāko turnīra norisi – aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai sociālo tīklu lapās un mājas lapā beachvolley.jurmala.lv.  

Atpakaļ uz jaunumu sarakstu