Iepazīsties ar sešām Latvijas pludmales volejbolistēm

Jau zināms, ka sieviešu konkurencē Pludmales volejbola pasaules līmeņa turnīrā "Beach Pro Tour Challenge Jūrmala" Latviju pārstāvēs trīs sieviešu komandas: Anastasija Samoilova/ Tīna Laura Graudiņa, kuras jau izcīnījušas vietu pamatturnīrā, Anete Namiķe/ Varvara Brailko, kuras arī startēs pamatturnīra sacensībām, izmantojot Latvijai piešķirto Wild Card. Savukārt turnīru no kvalifikācijas kārtas uzsāks Līva Ēbere/ Deniela Konstantinova.    

Piedāvājam mazliet iepazīties ar visām sešām lieliskām sportistēm, uzzinot par viņu sporta gaitu uzsākšanu, lietām, kas motivē spēlēt tieši pludmales volejbolu, viņu līdzšinējiem profesionālajiem panākumiem un citiem interesantiem faktiem.    

Anastasija Samoilova

Anastasijas mīlestība pret volejbolu aizsākās jau pirms 15 gadiem, kad viņas skolā Daugavpilī viesojās volejbola trenere un uzaicināja uz pirmo treniņu. Kopš tās dienas Anastasija spēlē volejbolu. Pirmos 2 gadus viņa spēlēja zāles volejbolu, bet nu jau 13 gadus Anastasijas spēlē profesionāli pludmales volejbolu.     Pludmales volejbolā Anastasijai patīk tas, ka ir iespēja spēlēt svaigā gaisā, tur ir smiltis un skaisti laukumi. Turklāt laukumā viņas ir divas, kas ir gandrīz kā individuālajā sportā, bet tai pat laikā viņas ir kā komanda un var viena otrai palīdzēt.    

Savu spēli Anastasija raksturo šādi – fokuss, spēks, nekaunība. Pirms spēles Anastasijai ir savs rituāls: “Man patīk sev uzrakstīt plānu. Veidoju savu dienasgrāmatu, kur rakstu kādas sajūtas es gribu, lai man ir. Rakstu taktisko plānu, pēc kura vēlos spēlēt. Tā es cenšos sevi noskaņot spēlei.”    

Anastasijas trīs nozīmīgākie sasniegumi, ar ko viņa lepojas ir 2x uzvarēti Eiropas čempionāti - 2022. gadā Vīnē un 2018. gadā Maskavā, un 4. vieta Olimpiskajās spēlēs Tokijā.    

Tīna Laura Graudiņa  

 

Tīna ar pludmales volejbolu nodarbojas jau 12 gadus, kopš uzbūvēja pirmo pludmales volejbola halli “Brazīlija”. Spēlēt volejbolu viņu iedvesmojis tētis, kurš pats reiz ar to aizrāvies.    

Tīna izvēlējusies pludmales volejbolu, jo viņai vienmēr patikuši sporta veidi, ko var spēlēt ārā. Savu spēles stilu Tīna raksturo kā – izjūta, pārliecība, fiziskums.    

Spēlējot pludmales volejbolu, Tīna novērtē to, ka ir vajadzīgs apvienot fizisko spēku un mentālo izturību. Šīs abas lietas veido labu komandu.    

Tīnas lielākie sasniegumi līdz šim ir 4. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs un 2x uzvarēti Eiropas čempionāti – 2019. gadā un 2022. gadā.    

Anete Namiķe

 

Anete ar pludmales volejbolu nodarbojas jau 10 gadus. Bērnībā viņas ģimene ir spēlējusi volejbolu un tā šīs sports ieinteresēja Aneti. Savu spēli Anete raksturo kā ātru, tehnisku, netradicionālu. Visvairāk šajā sportā viņa novērtē, ka tā ir komandas spēle un ir iespēja spēlēt daudz un dažādās pasaules vietās.

Pirms spēles Anetes rituāls ir dziļā elpošana un iesildīšanās uzdevumi, savukārt, pēc spēles – joga, aukstās vannas un stiepšanās, kas palīdz ātrāk atjaunoties.    

Varvara Brailko

 

Varvara sāka spēlēt zāles volejbolu 7 gadu vecumā un pludmales volejbolu 13 gadu vecumā, tādējādi kopumā viņa volejbolu spēlē jau 14 gadus. Bērnībā Varvara ar ģimeni bieži spēlēja bumbu pludmalē un tas arī iedvesmoja iesākt nodarboties ar pludmales volejbolu. Savu spēles stilu Varvara raksturo kā emocijām bagātu un ātru.    

Pludmales volejbolā viņa visvairāk mīl emocijas - izbaudīt uzvaras un analizēt zaudējumus. Pēc spēlēm viņas rituāls ir garšīgi paēst, šādi viņa sevi paslavē par ieguldīto darbu.    

Augstākie sasniegumi Varvarai ir U20 čempionāta uzvara 2020.g, 4.vieta U21 pactoles čempionātā 2021. g un 4. vieta U22 EC 2021.g.    

Līva Ēbere  

Līva ar pludmales volejbolu nodarbojas no 10 gadu vecuma. Līvu iedvesmoja pievērsties šim sporta veidam tētis, kurš spēlēja volejbolu amatieru komandā. Visvairāk šajā sporta veidā viņa novērtē to, ka ir iespēja spēlēt ne tikai siltā laikā, bet arī lietainā un vējainā laikā, tas ir visinteresantākais. Savu spēlēšanas stilu viņa raksturotu, kā gudru un ar prātu vadītu.  

Sarunā Līva pastāstīja par saviem spēles rituāliem. Pirms spēlēm viņa parasti izdzer krūzi kafijas un klausās labu mūziku. Savukārt, tieši pēc spēles cenšas 2 minūtes vienkārši pagulēt un neko nedomāt, lai atslābinātos.

Viņas nozīmīgākais sasniegums būtu U20 sudrabs, kā arī U18 4. vieta. Līva var ar sevi lepoties arī par “DEPO OPEN Jūrmala” 2022. gada zeltu.    

Deniela Konstantonova  

 

Deniela ar pludmales volejbolu nodarbojas jau 3 gadus. Pirms volejbola, 10 gadus viņa nodarbojās ar citu sporta veidu, līdz brīdim, kad izlēma vairs neturpināt to. Pludmales volejbols Denielai bija kā pirmais variants, kuru varētu mēģināt kā alternatīvu, jo arī abi vecāki savā laikā bija spēlējuši volejbolu.    

Deniela savu spēles stilu raksturo kā nosvērtu. Nākotnē viņa vēlas attīstīt sevi un spēlēt vēl ātrāk, dinamiskāk un daudzveidīgāk. Deniela ļoti novērtē iespēju apskatīt jaunas valstis un vietas, piedaloties sacensībās vai esot nometnēs. Viņa labprāt iepazīst jaunus cilvēkus un redz pasauli nedaudz vairāk, pateicoties savam sporta veidam.    

Deniela atklāj, ka viņai nav pirms spēles rituāla, bet ļoti būtiski ir labi sagatavoties un iesildīties spēlēm, lai uz spēļu laukuma uzreiz no paša sākuma justos droši un gatava spēlēt uz 100%.    

Atsaucot atmiņā savu sākumu pludmales volejbolā, Deniela atminas, kā trīs gadus atpakaļ atnāca uz savu pašu pirmo pludmales volejbola treniņu un pat nebija iedomājusies, ka pēc kāda laika būs tur, kur ir tagad. Par savu lielāko sasniegumu viņa uzskata U20 Eiropas Čempionāta sudraba medaļu.  

Atpakaļ uz jaunumu sarakstu