Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību.

Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.
Ja piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, apstipriniet tās

Apstiprināt obligātās

Latvijas pludmales volejbola sieviešu izlasei neizdodas iekļūt Nāciju kausa ceturtdaļfinālā

img

Latvijas valstsvienība D grupas spēlē ar 1-2 piekāpās Ukrainai un grupā ieņēma trešo vietu, ceturtdaļfinālam nekvalificējoties. Latvijas dāmu izlase šodien kopumā aizvadīja četras spēles un Zelta setu, kur latvietēm neizdevās parādīt pietiekamu pretestību Ukrainas izlasei.

Komandu otro numuru spēlē Marta Ozoliņa un Luīze Skrastiņa ar 2-1 (12:21, 23:21, 15:13) pieveica Innu Mahno un Dianu Luņinu. Spēli ar gūtu punktu sāka mājinieces, bet ukrainietes atbildēja ar četriem gūtiem punktiem, pārliecinoši uzvarot setu – 21:12.

Otro setu ar vadību (2:0, 7:2) sāka ukrainietes, bet Latvijas pāris pēc Ozoliņas netveramas serves guva četrus punktus pēc kārtas un pirmo reiz setā izvirzījās vadībā ar 10:9, liekot pretiniecēm pieprasīt pārtraukumu. Pēc Skrastiņas uzbrukuma tika panākts arī 12:10 pārsvars, bet pēc viņas bloka – arī 14:11. Ukrainietes rezultātu izlīdzināja (15:15), taču sīvā cīņā seta galotnē pēc Skrastiņas uzbrukuma uzvaru svinēja latvietes – 23:21.

Trešajā setā pirmo punktu guva latvietes, pēc divām labām Ozoliņas servēm panākot arī 5:2 vadību un liekot ukrainietēm pieprasīt pārtraukumu. Pēc pretinieču sitiena autā Latvijas duets izrāvienu turpināja līdz 8:2. Tomēr Ukrainas duets atspēlējās, pēc 4:10 gūstot sešus punktus pēc kārtas. 15:13 mazcerīgā situācijā pie tīkla panāca Ozoliņa, pabakstot bumbu garām 1,90 metrus garajai Luņinai.

Otrajā spēlē Anete Namiķe/Anija Ozoliņa ar 0-2 (18:21, 16:21) piekāpās pārim Marina Hladuna/Tetjana Lazarenko.

Pirmajā setā ukrainietes pakāpeniski palielināja pārsvaru līdz 12:6, pārsvaru nosargājot līdz seta beigām – 21:18. Otrā seta sākumā Latvijas duets pēc Ozoliņas uzbrukuma izvirzījās vadībā ar 3:1. Pēc 6:3 latviešu labā pretinieces guva četrus punktus pēc kārtas, bet uzvaru nodrošināja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot 15:9. Pēdējā uzbrukumā bumba pēc Ozoliņas uzbrukuma trāpīja tīkla trosē un izlidoja autā – 21:16 Ukrainas labā.

“Pašas nospēlējām labāk nekā no rīta, bet Ukrainas izlase bija krietni labāka un tehniskāka par Lietuvu. Bija lielāks izaicinājums, bet parādījām pretestību – tās visas ir tikai mūsu pašu kļūdas. Viegli pateikt, bet grūtāk izdarīt. Zelta setā uzskatām, ka pelnījušas spēlēt Marta un Luīze, viņas šodien spēlē lieliski,” Anete Namiķe/Anija Ozoliņa.

“Zelta” setā M. Ozoliņa un Skrastiņa ar 10:15 zaudēja Hladunai un Lazarenko. Jau seta sākumā latvietes nonāca iedzinējos ar 2:6 un atspēlēties nespēja.

Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa: “Īstenībā jau viss bija ļoti labi, kad uzkāpjam uz laukuma, tad enerģija ir. Lai arī šis Olimpiskais sapnis ir noslēdzies vēl ir cerības pēc 4 gadiem Losandželosā, pie viena aiziesim uz basketbola spēlēm. Paldies organizatoriem, Latvijas Volejbola federācijai, mēs mākam organizēt augsta līmeņa turnīrus un par spēlētājiem tiek padomāts. Mums vajadzēja salauzt lietuvietes, bet tas jau gadiem mums tā ir. Mentāli vajadzēja vairāk mieru un pārliecību. Plānojam piedalīties arī Saulkrastu kokteilī un citos turnīros.”

Turnīra pirmajā cīņā ar 0-2 tika zaudēts Lietuvai. Ozoliņa un Skrastiņa ar 0-2 (14:21, 15:21) piekāpās lietuvietēm Gerdas un Rugilei Grudzinskaitei, bet Namiķe/Ozoliņa ar 0-2 (12:21, 15:21) zaudēja duetam Ieva Dumbauskaite/Ieva Vasiļauskaite.

Ukraina ar divām uzvarām izcīnīja pirmo vietu grupā, Lietuva ar vienu uzvaru bija otrā, bet Latvija sacensības beidza bez uzvarām.

A grupā divas uzvaras izcīnīja polietes, vienu – Čehija, bet turnīrs bez uzvarām beidzās Beļģijai. B grupā divas uzvaras izcīnīja Itālija, vienu – Austrija, bet Slovēnija finišēja bez uzvarām. C grupā ar divām uzvarām pirmā bija Somija, viena uzvara tika Nīderlandei, bet turnīrs jau ir beidzies Norvēģijai, kas pie uzvarām netika.

Vīriešiem Latvija D grupas sacensības šodien uzsāka ar 2-0 uzvaru pār Beļģiju.

Otro numuru spēlē Latvijas pāris Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs ar 2-1 (21:14, 15:21, 15:7) pārspēja duetu Dāns Hendrikss/Kians Ferkauterens, bet komandu pirmo pāru divcīņā Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots ar 2-1 (21:19, 28:30, 15:9) pieveica pāri Luī Fandekafeje/Žils Fandekafeje un piektdien otrā grupas spēlē tiksies ar Zviedriju.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) pludmales volejbola Nāciju kausa fināls norisinās no 13.-16.jūnijam Majoru pludmalē Jūrmalā.

Latvijas vīriešu izlases spēļu grafiks

Vīrieši:

14.06.

19.20 Latvija 2 (Bedrītis/Rinkevičs) – Zviedrija 2 (Grāns/Īsaksons)

20.10 Latvija 1 (Pļaviņš/Fokerots) – Zviedrija 1 (Heltings Nilsons/Andešons)

Par pārējām grupām:

Jūrmalā spēlē 12 labākās katra dzimuma valstu izlases, kas pēc ranga nav kvalificējušās Parīzes olimpiskajām spēlēm, cīnoties par vienīgo Eiropas kontinenta ceļazīmi vīriešu un sieviešu konkurencē. Katru dalībvalsti gan sievietēm, gan vīriešiem pārstāv divi pāri. Valstu cīņa sastāv no divām spēlēm, pirmajā spēlē tiekoties abu valstu otrajiem pāriem, bet otrā spēlē cīnoties abu valstu pirmajiem duetiem. Ja abu spēļu summā ir neizšķirts rezultāts, tiek spēlēts “zelta” sets līdz 15 punktiem, kurā cīnās izlases trenera izvēlētā divu spēlētāju kombinācija no visiem pieejamajiem četriem spēlētājiem.

Visas komandas ir sadalītas 4 grupās pa 3 komandām katrā. Turnīra izspēles sistēma paredz, ka sākotnēji tiek spēlēts grupu turnīrs, katrai komandai tiekoties ar katru un labākajām divām kvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Turnīra formāts atšķiras no tradicionālā ar to, ka spēlē izlase ar izlasi.

Sieviešu izlasēm piektdien notiks cīņas ceturtdaļfinālos, sestdien paredzētas pusfināla spēles un svētdien – finālspēle. Vīriešu izlasēm sestdien, 15. jūnijā, notiek ceturtdaļfināli, bet svētdien, 16. jūnijā, – pusfināli un cīņa par ceļazīmi.

Anastasija Samoilova un Tīna Graudiņa jau ir kvalificējušās Parīzes olimpiskajām spēlēm pludmales volejbolā, bet būs kopā ar Latvijas sportistiem, atbalstot viņus. Viņām ir vēl vairākas nedēļas, lai varētu sagatavoties olimpiskajām cīņām.

CEV Nāciju kausa finālu pludmales volejbolā 2024, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Paldies galvenajiem sponsoriem: auto nomai “Sixt”, avota un dabīgā minerālūdens ražotājam “Venden”, sadzīves atkritumu apsaimniekotājam “CleanR”, būvtehnikas nomas uzņēmumam “Ramirent”, sporta apģērbu zīmolam 4F un pašmāju mājas, dārza, remonta un būves preču veikalu tīklam “DEPO”. Informatīvo atbalstu nodrošina: “Radio SWH”, ziņu portāls “Tvnet”, žurnāls “Klubs”, Latvijas Televīzija un “Visual Media”.

Jaunumi un plašāka informācija atrodama mūsu mājas lapā www.beachvolley.jurmala.lv/ un sociālajos tīklos – “Facebook” @beachvolleylv, “Instagram” @beachvolleylv. Savukārt jaunumi par Eiropas volejbola konfederācijas sacensībām: www.cev.eu