Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību.

Ja piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, apstipriniet tās

Apstiprināt obligātās

Latvijas vīriešu pludmales volejbola izlase nonāk trīs soļu attālumā līdz Olimpisko spēļu ceļazīmei

img

Latvijas pludmales volejbola vīriešu izlase ar uzvaru pār Zviedriju Nāciju kausa turnīrā Jūrmalā iekļūst ceturtdaļfinālā un sestdien. 15. jūnijā aizvadīs spēles pret Vācijas valstsvienību. Latvijas valstsvienība D grupas otrajā spēlē ar 2-1 pieveica Zviedriju un grupā izcīnīja pirmo vietu, iekļūstot ceturtdaļfinālā, ko aizvadīs sestdien.

Otro numuru spēlē Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs ar 2-0 (21:17, 19:21, 15:7) pārspēja duetu Teodors Grāns/Līnuss Īsaksons.

Pirmajā setā zviedri ne reizi nebija vadībā, tehniskajā pārtraukumā pēc Bedrīša bloka ejot ar 12:9 vadību. Pēdējā izspēlē Ardim nebija iespējas uzbrukt, taču viņa no apakšas raidītā bumba no otrās zonas uz otro zonu izrādījās zviedriem nepaceļama – 21:17.

Otro setu ar 2:0 vadību sāka zviedri, seta otrajā pusē palielinot pārsvaru līdz 20:13. Latvieši, blokā sākot spēlēt Rinkevičam un aizsardzībā Bedrītim, atspēlēja sešas setbumbas, taču Īsaksons ar uzbrukumu tomēr panāca līdzsvaru pēc diviem setiem – 1-1.

Trešo setu ar diviem pēc kārtas gūtiem punktiem sāka latvieši, pakāpeniski palielinot pārsvaru līdz 15:7. Punktu mačam uzbrukumā pēc spēles aizsardzībā pielika Rinkevičs.

Otrajā cīņā Mārtiņš Pļaviņs/Kristians Fokerots ar 1-2 (21:15, 19:21, 13:15) zaudēja duetam Jākobs Heltings Nilsons/Elmers Andešons.

Pēc līdzīga spēles sākuma latvieši panāca 7:4 un 9:5 pārsvaru, bet pēc vairākām kļūdām zviedri rezultātu izlīdzināja – 9:9. Pēc Pļaviņa uzbrukuma Latvijas duets bija guvis trīs punktus pēc kārtas – 14:11. Uzvaru setā izdevās nosargāt, pēc Fokerota bloka panākot 21:15.

Otrajā setā pēc diviem Fokerota blokiem Latvija panāca 7:4. Pārsvars tika noturēts līdz 17:14, kad zviedri guva četrus punktus pēc kārtas un Heltings Nilsons ar uzbrukumu panāca 21:19.

Trešais sets norisinājās līdzīgā cīņā, 15:13 uzvaru zviedriem izcīnot pēc tam, kad Fokerots skāra tīklu.

"Zelta” setā laukumā devās Bedrītis/Rinkevičs un Heltings Nilsons/Andešons, latviešiem pēc Arda “eisa” un zviedru sitiena autā panākot 8:5 pārsvaru. Pārsvars tika noturēts līdz seta beigām, Andešonam sitot bumbu autā – 15:13 Latvijas labā.

D grupā ar divām uzvarām uzvarēja Latvija, otrā ar vienu panākumu finišēja Beļģija, bet trešā – Zviedrija, kas divreiz zaudēja “zelta” setā.

Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs spēlēja zelta setu un pirms spēles Ardis skrēja pa laukumu un meklēja fani, kam atdevis kreklu. ”Fantastiska sajūta spēlēt mājās, šīs atmosfēras dēļ mēs spēlējam šo spēli. Sen nav bijusi tāda sajūta pirms spēles, kad izejam laukumā ir zosāda, pat mazliet auksts paliek, lai gan ir silts. Brīnišķīga sajūta spēlēt mājās, Latvijā. Pirms spēles pasildījāmies, fizioterapija palīdzēja. Tagad ir ceturtdaļfināls, priekšā tagad tikai augsta līmeņa pludmales volejbols. Pret Vāciju esam spēlējuši, kaut ko zinām, bet te ir sava spēle, emocijas un skatītāji palīdzēs izcīnīt šo cīņu. Visus gaidām klātienē, Jūrmalā – skaists saulriets garantēts.”

Citās trešās kārtas cīņās A grupā Austrija ar 2-0 pārspēja Spāniju, B grupā Francija ar 2-0 apspēlēja Lietuvu, bet C grupā Norvēģija pēc “zelta” seta ar 2-1 pieveica Šveici.

A grupā divas uzvaras izcīnīja Austrija, vienu uzvaru – Portugāle, bet bez uzvarām palika Spānija. B grupā divas uzvaras izcīnīja Francija, vienu uzvaru – Vācija, bet turnīrs jau beidzies Lietuvai, kas palika bez uzvarām. C grupā ar divām uzvarām pirmā bija Norvēģija, vienu uzvaru izcīnīja Polija, bet Šveicei turnīrs it beidzies bez uzvarām.

Latvijas izlase sestdien ceturtdaļfināla spēlē tiksies ar Vāciju, Austrija – ar Poliju, Norvēģija – ar Portugāli un Francija – ar Beļģiju. Svētdien vīriešu izlases aizvadīs pusfinālus un finālu.

Latvijas sieviešu valstsvienība, kurā spēlēja dueti Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa un Anete Namiķe/Anija Ozoliņa, D grupas spēlēs ar 0-2 piekāpās Lietuvai un ar 1-2 Ukrainai, nekvalificējoties ceturtdaļfinālam. Ceturtdaļfinālos piektdien Austrija ar 2-0 uzvarēja Ukrainu, Čehija – Somiju un Itālija – Lietuvu, bet “zelta” sets uzvarai ar 2-1 bija nepieciešams Nīderlandei, kas pieveica Poliju. Pusfinālā sestdien Nīderlande tiksies ar Austriju, Čehija – ar Itāliju, bet fināls tiks aizvadīts svētdien. Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) pludmales volejbola Nāciju kausa fināls Majoru pludmalē Jūrmalā norisinās no 13.-16.jūnijam.

Latvijas vīriešu izlases spēļu grafiks

15.06.

Ceturtdaļfināls

19.20 Latvija 2 (Bedrītis/Rinkevičs) – Vācija 2 (Hennings/Ponevacs)

20.10 Latvija 1 (Pļaviņš/Fokerots) – Vācija 1 (Pfrečšners/Vinters)

Par vīriešu turnīru:

CEV Nāciju kausa finālu pludmales volejbolā 2024, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Paldies galvenajiem sponsoriem: auto nomai “Sixt”, avota un dabīgā minerālūdens ražotājam “Venden”, sadzīves atkritumu apsaimniekotājam “CleanR”, būvtehnikas nomas uzņēmumam “Ramirent”, sporta apģērbu zīmolam 4F un pašmāju mājas, dārza, remonta un būves preču veikalu tīklam “DEPO”. Informatīvo atbalstu nodrošina: “Radio SWH”, ziņu portāls “Tvnet”, žurnāls “Klubs”, Latvijas Televīzija un “Visual Media”.

Jaunumi un plašāka informācija atrodama mūsu mājas lapā www.beachvolley.jurmala.lv/ un sociālajos tīklos – “Facebook” @beachvolleylv, “Instagram” @beachvolleylv. Savukārt jaunumi par Eiropas volejbola konfederācijas sacensībām: www.cev.eu