Noskaidrots, kuri trīs Latvijas sieviešu pāri startēs Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā

Latvijas pludmales volejbola sieviešu duets Anete Namiķe un Varvara Brailko uzvarēja kvalifikācijas spēlēs par dalību Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā, kas noritēja no  12. līdz 13. maijam. Otro kārtas numuru un vietu turnīrā izcīnīja Līva Ēbere un Deniela Konstantinova. Jau iepriekš sev vietu turnīrā bija nodrošinājušas Anastasija Samoilova un Tīna Graudiņa.  

Anete Namiķe pēc fināla spēles dalās savās sajūtās: “Es neko daudz negaidīju no šī turnīra un mums pirms tā bija tikai divi treniņi kopā. Taču mums ir ilga iepriekšējā pieredze spēlēt kopā, tāpēc droši vien daudz treniņus arī nevajadzēja. Jāatzīst, - es negaidīju, ka būs tik vienkārši arī finālā. Domāju, ka būs lielāka pretestība no pretiniekiem. Tagad jāliek augstāki mērķi, jāuzvar ne tikai nacionālajā atlasē.” Savukārt Varvara Brailko papildina savu komandas biedreni piebilstot, ka “..tāpat bija grūti. Man personīgi abas divas spēles bija diezgan grūtas, bet mēs izcīnījām uzvaru un tas ir labi!”  

Sieviešu duetu atlases turnīrs norisinājās divas dienas. Cīņā par pirmo vietu, tiesībām pārstāvēt Latviju un iespēju spēlēt Pasaules tūres posma pamatturnīrā, kas Jūrmalā norisināsies piektdienā, 16.jūnijā, A. Namiķe/ V. Brailko ar rezultātu 2-0 (21-18; 21-13 uzvarēja L. Ēberi/ D. Konstantinovu. Šīs spēles zaudētāji attiecīgi izcīnīja otro Latvijai piešķirto Wild Card, ar kuru varēs startēt kvalifikācijas sacensībās, kas Jūrmalā noritēs ceturtdienā, 15.jūnijā. Ja kāda no iepriekš minētajām komandām pati ar reitinga punktiem būs izcīnījusi vietu attiecīgajā turnīrā, tad iespēju izmantot Wild Card  tiks sniegta komandai, kas atlases turnīrā izcīnījusi nākamo vietu.    

Kopā atlases turnīrā piedalījās septiņas komandas un reitinga tabulā sarindojās šādi: 3.vieta Krista Paegle/Kristīne Briede, 4.vieta Luīze Skrastiņa/Marta Ozoliņa, 5.vieta Beāte Liepājniece/Anija Ozoliņa, 6. vieta Amanda Regute/Līva Sola, 7. vieta Kitija Martini-Ādamsone/Renāte Kate Krūklīte. Visas komandas tiks pieteiktas Jūrmalas turnīram, lai iespēju gadījumā kāda no nākošajām komandām pēc izcīnītā vietu sadalījuma tiktu iekļauta sacensībās.    

Pludmales volejbola pasaules līmeņa turnīrs "Beach Pro Tour Challenge Jūrmala" norisināsies no 15. līdz 18. jūnijam Jūrmalā. Kopumā uz četriem turnīra laukumiem Jūrmalā redzēsim vismaz piecas Latvijas komandas. Vietu turnīrā sev jau iepriekš sev ir nodrošinājuši divi vīriešu pāri: Aleksandrs Samoilovs/ Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš/ Mihails Samoilovs. Pilnais dalībnieku saraksts pamatturnīram un kvalifikācijai tiks publicēts 18. maijā, tomēr pilnīga skaidrība par Latvijas komandu skaitu turnīrā būs vien 14. jūnijā, kad visas komandas būs ieradušās turnīra norises vietā.  

"Beach Pro Tour" turnīri jau otro sezonu norisinās visā pasaulē un viens no tiem notiek Jūrmalā. Pamatturnīros sieviešu un vīriešu konkurencē piedalīsies 24 labākie pāri no visas pasaules, kvalifikācijā – 32. Latvija iekļauta kalendārā kā "Challenge" sacensību norises vieta. Šis sacensību formāts nodrošina Latvijas komandām lielāku iespēju cīnīties par medaļām un ļauj skatītājiem redzēt gan pašmāju, gan pasaules labākos pārus tepat Latvijā.

Biļetes uz atsevišķām dienām, nedēļas nogali vai visām spēlēm četru dienu garumā var iegādāties bezrindas.lv. Tuvojoties turnīram biļešu cenas pieaugs, tāpēc organizatori aicina tās iegādāties savlaicīgi.  

Pasaules tūres posma pludmales volejbolā norisi atbalsta Jūrmalas pilsēta, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Magnetic Latvia un Latvia.travel, “Olybet sport bar”, “Balcia”, “Venden”, “Lielvārdes alus”, “Pepsi”, “Ramirent” “Gemoss”, “SIXT”, kā arī “TVNET”, portāls “jauns.lv”, “tv3.lv” un “TV6”.  

Atpakaļ uz jaunumu sarakstu