Pludmales volejbolisti sāk cīņu par tiesībām pārstāvēt Latviju Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā

Latvijas Volejbola federācija (LVF) organizē atlases turnīru, lai noteiktu, kuri divi sieviešu un divi vīriešu dueti varēs pārstāvēt Latviju pludmales volejbola pasaules līmeņa turnīrā "Beach Pro Tour Challenge Jūrmala", kas norisināsies no 15. līdz 18. jūnijam Jūrmalā. Spēles vīriešu duetiem notiks no 27. līdz 28. aprīlim, savukārt sieviešu duetiem no 12. līdz 13. maijam.  

Jau iepriekš ziņots, ka Pasaules tūres posmā “Challenge” Jūrmalā Latviju pārstāvēs vismaz piecas komandas, jo Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova jau ir ieguvušas tiesības piedalīties, gūstot nepieciešamos reitinga punktus citos pasaules turnīra posmos.  

“Interese par dalību turnīrā šogad ir augsta, jo tā ir iespēja mūsu sportistiem sagatavoties 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm un gūt tik svarīgos reitinga punktus. Vīriešu konkurencē kvalifikācijas spēlēs piedalīsies 8 pāri. Kopumā atlases turnīram pieteicās 14 komandas, pēc nolikuma turnīrā var piedalīties 6 komandas pēc reitinga un 2, kurām tiek piešķirtas Wild Card. Lēmums par atlases turnīru tika pieņemts, lai objektīvāk izvērtētu šī brīža komandu spēku samērus. Dažas komandas ir samainījušas pāriniekus, citas kādu laiku nav spēlējušas,” stāsta Latvijas Volejbola federācijas pludmales komisijas vadītāja Agnese Mamaja.  

"Beach Pro Tour Challenge Jūrmala" atlases turnīrs vīriešu konkurencē norisināsies Ruukki pludmales centrā 27. un 28. aprīlī, tajā piedalīsies Mārtiņš Pļaviņš / Mihails Samoilovs, Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš, Ardis Daniels Bedrītis / Artūrs Rinkevičs, Edgars Točs / Olivers Bulgačs, Kristians Fokerots / Gustavs Auziņš, Rūdolfs Stankevičs / Dāvis Teteris, Rinalds Aišpurs / Arnis Reliņš un Sandis Bērziņš / Markuss Graudiņš. Komandas cīnīsies par Starptautiskās Volejbola federācijas piešķirtajām Wild Card pozīcijām, par vienu pamatturnīrā un vienu kvalifikācijas turnīrā.  

"Beach Pro Tour" turnīri jau otro sezonu norisinās visā pasaulē, un viens no tiem notiek Jūrmalā. Latvija iekļauta kalendārā kā "Challenge" sacensību norises vieta. Šis sacensību formāts nodrošina Latvijas komandām lielāku iespēju cīnīties par medaļām un ļauj skatītājiem redzēt pašmāju labākos pārus tepat Latvijā. Biļetes uz atsevišķām dienām, nedēļas nogali, vai visām spēlēm četru dienu garumā var iegādāties bezrindas.lv. Tuvojoties turnīram, biļešu cenas pieaugs, tāpēc organizatori aicina tās iegādāties savlaicīgi.  

Pasaules tūres posma pludmales volejbolā norisi atbalsta Jūrmalas pilsēta, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar Magnetic Latvia un Latvia.travel, “Olybet sport bar”, “Venden”, “SIXT”, kā arī “TVNET”, portāls “jauns.lv”, “tv3.lv” un “TV6”.    

Par turpmāko turnīra norisi – aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai sociālo tīklu lapās un mājas lapā beachvolley.jurmala.lv    

 Plašāka informācija par atlasi – https://volejbols.lv/pludmale/atlases-sacensibas/atlase-pbt-challenge-jurmalai/pamatinformacija 

Atpakaļ uz jaunumu sarakstu